woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
طراحي فروشگاه اينترنتي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :resanehlab
تاريخ: 1397/7/30  ساعت: ۱۲

حتمالا شما هم به عنوان صاحب يك فروشگاه اينترنتي به متخصصاني براي طراحي فروشگاه اينترنتي نيلز داريد و همچنين هميشه هميشه به بهبود فروش و درآمد بيشتر فكر ميكنيد  و يا اينكه خوب چرا مثلا فلان كالا روي سايت من كم فروش است و يا اكثز مشتري هاي فروشگاه اينترنتي من از كجا به سايت من رسيده اند. براي پاسخ به اين سوالها بايد در ابتدا با الفبا و اصطلاحات تجارت الكترونيك آشنا شويد . حتما خيلي از شما كلمه  SEO و تاثير شگفت انگيز آن در افزايش فروش به گوشتون خورده ولي شايد دقيقا ندانيد كه معني اين كلمه چيست . در غالب اين مقاله و مقاله بعد سعي ميكنيم ۶۲ تا از مهمترين اين اصطلاحات رو به ترتيب حروف الفبا براي شما توضيح بدهيم تا بتوانيد راحتر در مورد كسب و كار خودتون و روش هاي بهبودش تصميم بگيريد.

 

A

A/B Testing

فرآيند ساده اي كه در آن دو محتواي توليد شده و يا ايميل و يا پيام تبليغاتي توليد شده همزمان مقايسه و بهترين آنها انتخاب خواهد شد. حتما براي شما هم پيش آمده كه در انتخاب عنوان ايميل تبليغاتي ويا اس ام اس هاي تبليغاتي ساعتها سردرگم شده باشين. روش كار بسيار ساده است . استفاده از روش A/B testing . در اين روش شما دو محتواي توليد شده (مثلا عنوان يك ايميل ) را همزمان براي بخش كوچكي از مخاطبان ارسال و نتيجه آن را (مثلا نرخ باز شدن ايميل ) مقايسه ميكنيد. بر اساس نتيجه حاصل حالا شما ميدانيد كه از كدام عنوان ايميل براي ارسال به همه مخاطبان استفاده نماييد. اين روش در همه موارد مثل طراحي Landing page و يا انتخاب بنر تبليغاتي و .. قابل استفاده است و در واقع يادآو رهمون  مثل معروف “مشت نمونه خرواره ” است.

 

Affiliate Marketing

يكي از روش هاي محبوب بازاريابي اينترنتي است. ۳ طرف اين سيستم فروش عبارتند از:

۱- فروشگاه اينترنتي

۲- مشتري

۳- مشاركت كننده (َAffiliator)

در اين روش مشاركت كننده سعي ميكند تا با استفاده از ابزارهاي تبليغاني خود مشتري را به فروشگاه اينترنتي فروشنده هدايت كند. مشاركت كننده به ازاي ثبت نام و يا خريد مشتري از فروشگاه اينترنتي پورسانت دريافت ميكند.آمازون يكي از موفق ترين نمونه هاي استفاده از سيستم مشاركت در فروش است .

 

Attribution Model

امروزه اكثر سايتها كه براساس استانداردهاي طراحي فروشگاه اينترنتي ساخته شده اند جهت تحليل ترافيك سايت از Google Analytics Tools استفاده ميكنند. اگر شما هم از اين ابزار براي رصد كردن مشتريان وب سايت و يا فروشگاه اينترنتي خودتون استفاده ميكنيد. احتمالا در قسمت انتهاي صفحه به گزينه Attribution Model برخورد كرديد. با تعيين Attribution Model  شما ميتوانيد بفهميد كه فروش ها و يا ثبت نام ها و به طور كلي Conversion هاي سايت شما به چه نسبتي به كدام يك از كانال هاي ورودي وب سايت شما (مثل ايميل ، شبكه هاي اجتماعي ، تبليغات كليكيي ، جستجوي ارگانيك ) وابسته است . با يك مثال مسئله روشن تر خواهد شد . با بررسي گزارش ها شما متوجه ميشويد كه ۳ نفر از كساني كه از شما خريد كرده اند از طريق كانال تلگرام وارد شده و خريد كرده اند . حال سوال اينجاست كه آيا كانالي كه منجر به خريد شده است تلگرام است؟ جواب ممكن است بلي يا خير باشد! چرا؟!! چون ممكن است كابر قبلا از طريق كانال ديگري مانند ايميل و يا موتورهاي جستجو با وب سايت آشنا شده باشد و صرفا آخرين ورود از طريق تلگرام اتفاق افتاده است . براي پاسخ دقيق به اين ابهامات بايد از Attribution Model  استفاده كنيم . تعيين صحيح Attribution Model به شما كمك مي كند تا اعتبار يك فروش يا conversion  را به درستي به يك كانال ورودي اختصاص دهيد.

 

Last Interaction model : تمامي امتياز فروش به آخرين كانالي كه كاربر از طريق آن به سايت رسيده است و اقدام به خريد كرده است تعلق ميگيرد.

Last Non-Direct Click model : تمامي امتياز فروش به آخرين كانالي كه كاربر از طريق آن به سايت رسيده است و اقدام به خريد كرده است تعلق ميگيرد. به جز كانال مستقيم كه در اين صورت به كانال قبلي كه كاربر از طريق آن به سايت رسيده است تعلق ميگيرد.

Last AdWords Click model : اين مدل براي سنجش كارايي تبليغات گوگل ادوردز استفاده ميشود و اعتبار يك فروش به آخرين تبليغ ادوردزي كه كاربر روي آن كليك كرده است ميرسد.

First Interaction model : اين مدل تمامي اعتبار فروش را به اولين كانالي كه كاربر از طريق آن به سايت وارد شده و در واقع از آن طريق با سيت آشنا شده است ميدهد.

Linear model: در اين مدل تمامي كانال هاي كه كاربر از ابتدا تا لحظه خريد با آن درگير بوده است به مقدار مساوي ارزش فروش را دريافت ميكنند.

Time Decay model: در اين مدل به نسبت فاصله زماني كانال هايي كه كاربر از طريق آنها به وب سايت وارد شده  است امتياز فروش تقسيم ميگردد. كانالي كه كمترين فاصله تا فروش را دارد بيشترين امتياز را دريافت ميكند.

Position Based model: امتياز فروش به نسبت ۴۰ درصد به آخرين كانال و ۴۰ درصد اولين كانال و ۲۰ درصد مابقي كانال ها تقسيم ميشود.

در مقالات بعدي در مورد كاربردها و زمان استفاده از هر مدل توضيح خواهم داد.

 

Average Order Value

اين پارامتر متوسط ارزش خريد هر مشتري را به شما نمايش ميدهد . و از تقسيم كل مبلغ خريد انجام شده از سايت  شده بر تعداد سفارشات محاسبه ميگردد.

 

Average Time on Site

مدت زماني است كه به طور متوسط كاربران بر روي سايت صرف ميكنند. بزرگتر بودن اين عدد نشاندهنده جذابيت سايت شما براي مخاطبان شماست. به طور كلي   average time on site يكي از بهترين معيار ها جهت سنجش كلي يك سايت ميباشد . هرچند عوامل بسيار زيادي روي اين فاكتور تاثير گذار است و براي هر شاخه از كسب و كارهاي  اينترنتي متفاوت است ولي كاهش يا افزايش آن ميتواند راهنماي خوبي براي عملكرد شما باشد.

:
برچسب‌ها:

[ ]