woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
ديجيتال ماركتينگ
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :resanehlab
تاريخ: 1397/8/15  ساعت: ۱۴

ديجيتال ماركتينگ ، در واقع به تمام فعاليت هايي كه به منظور تبليغ محصول ، خدمات ، برندها و بررسي رفتار مشتري در بستر اينترنت صورت مي گيرد گفته مي شود ، كه شامل موارد مختلفي از جمله راه اندازي  وب سايت، ايجاد ارتباط با كاربران در شبكه هاي اجتماعي، استفاده از روش هاي مختلف تبليغات اينترنتي و كمپين هاي تبليغاتي ، بازاريابي محتوا ، ايميل ماركتينگ ، ويديو ماركتينگ ، بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ، بازاريابي توسط موتورهاي جستجو و…

به عبارت ديگر ديجيتال ماركتينگ ، استفاده مناسب از ابزارهاي ديجيتالي جهت ايجاد ساختار حرفه اي در اينترنت و گسترش آنها از طريق تعيين استراتژي مناسب در اين زمينه اطلاق مي شود . برخي از مواردي كه به بازاريابي اينترنتي مرتبط هستند عبارتند از :

بازاريابي جاذبه اي : بازاريابي جاذبه اي و روش هاي مختلف مرتبط با آن يعني ، به جاي اينكه فروشنده به دنبال مشتري باشد و از طريق روش هاي مختلف مانند سئو ، بازاريابي محتوا و… وب سايت شما بتواند مشتري را جذب كند.

بازاريابي چريكي : استفاده از روش هاي خلاقانه جهت معرفي محصول به مشتري ، به طوري  كه توجه او را جلب كند و باعث شود كه مشتريان در مورد برند شما صحبت كنند را بازاريابي چريكي مي گويند.

بازاريابي ويروسي : با گسترش شبكه هاي اجتماعي و كاربرپسند بودن آن ها و بالا بودن اهميت رسانه هاي اجتماعي ، تبليغات به صورت دهان به دهان و به اشتراك گذاشتن اين رسانه ها توسط كاربران ، اين استراتژي اهميت بالايي پيدا كرده است . استفاده از بازاريابي ويروسي و توليد رسانه هاي اجتماعي به گونه اي كه باعث شود افراد مختلف جامعه بيشتر در مورد آن صحبت كنند و رسانه هاي اجتماعي شما را به اشتراك بگذارند در حال گسترش است و جز روش هاي محبوب  بازاريابي اينترنتي محسوب مي شود.

ايميل ماركتينگ : استفاده از ابزار ايميل، جهت اطلاع رساني و تعامل  با مخاطبين از اهميت بالايي برخوردار است ، به همين جهت ايميل ماركتينگ يا بازاريابي ايميلي و تكنيك هاي مختلف با اين زمينه مانند ايجاد Landing Page مي توانند به شما در طراحي و پياده سازي يك كمپين موفق ديجيتال ماركتينگ كمك زيادي بكنند.

به دليل همه گير شدن استفاده از اينترنت و زماني كه افراد ، صرف گشت و گذار در دنياي ديجيتال و رسانه هاي اجتماعي مي كنند ، كسب و كار شما هم تحت تأثير فضاي ديجيتال قرار مي گيرد . لذا عدم حضور شما در دنياي مجازي باعث از دست رفتن فرصت هاي بسياري خواهد شد. اگر كسب و كاري نو باشد ، بايد نام تجاري يا هويت خود را در كوتاه ترين زمان ممكن بسازد و پيش از رقيبان ، خود را در بازار مورد نظرش توسعه دهد.

در ديجيتال ماركتينگ امكان توسعه و محبوبيت برند در فضاي آنلاين با استفاده از استراتژي هاي آن به تحقق مي پيوندد و مي توان به راحتي  كمپيني از مشتريان بالقوه و سود آور را به وجود آورد. همچنين ديجيتال ماركتينگ مي تواند با ارائه اطلاعات مهم از برند ، ديد خوبي در ذهن مخاطبان ايجاد كند. در اينجا برخي ابزارها ي ديجيتال ماركتينگ و انواع بازاريابيرا كه در توسعه كسب و كارهاي نو مفيد است ، ذكر كرده ايم :

1. بهينه سازي سايت (سئو سايت)

 

مجموعه اي از عوامل كه باعث افزايش رتبه وب سايت مي شوند و برخي از آنها مشخص و برخي ديگر محرمانه مي باشند. بهينه سازي و سايت يك حرفه است ، كه به مرور زمان و كسب تجربه به دست مي آيد و در دنياي مجازي از اهميت بالايي برخوردار است.

2. بازاريابي محتوا

 

بازاريابي محتوا به عنوان يكي از جذاب ترين و كارآمدترين شيوه هاي بازاريابي مورد توجه قرار گرفته است. طبق آمار هاي جهاني، محتواي جذاب و كاربر پسند يكي از سه دليل اصلي براي روي آوردن مخاطبان به برند ها در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي به شمار مي رود.

3. بازاريابي در شبكه هاي اجتماعي

 

بازاريابي رسانه‌هاي اجتماعي شامل به اشتراك‌گذاري اجتماعي محتوا ، ويديوها و عكس‌ها براي اهداف بازاريابي است. از اين ابزار مي توان براي ارتباط با مشتريان فعلي و آينده استفاده كرد. انتخاب اين ابزار بهترين رسانه براي انواع كسب و كار ها و شركت هاي نو و استارت آپ است.

4. ايميل ماركتينگ

ايميل ماركتينگ امكان تعامل با مخاطبان را بسيار آسان كرده است و اين امكان را مي دهد تا با دسته بندي كاربران و ارسال مطالب مرتبط با برند براي هر دسته ، وفاداري مشتريان فعلي و مشتريان جديد را افزايش داد. در وحله اول بايد بانك اطلاعاتي از مشتريان فعلي و بالقوه تهيه شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :resanehlab
تاريخ: 1397/7/30  ساعت: ۱۱

يكي از مهم ترين فاكتور هاي موفقيت پروژه هاي انجام شده توسط آژانس ديجيتال ماركتينگ و طراحي، بازخورد و نظرات مشتريان است. اين بازخورد در رفع نواقص و حرفه اي تر شدن كار اين آژانس ها بسيار مهم است. نظرات مشتريان باعث مي شود ديد وسيع تري نسبت به نياز هاي بازار پيدا كنيد و در ادامه استراتژي شركت خود را طراحي نماييد.

اما اين بازخورد ها هميشه هم مثبت نيستند و گاهي باعث تعجب و حتي ناراحتي شما مي شوند. مشتري ها معمولاً بر اساس ديدگاه و طرز فكر خود نظراتشان را ارائه مي كنند كه گاهي اين نظرات و اصرار بر آن ها باعث خراب شدن نتيجه پروژه مي شود و خيلي وقت ها متقاعد كردن آن ها خود كار بسيار سختي است. در واقع يكي از سخت ترين كارهاي دنيا تبديل كردن مشتري شاكي به مشتري راضي است.

در ادامه به چند نمونه از بازخوردها و نظرات مشتريان كه ما در لابراتوار رسانه با آن ها برخورد كرده ايم مي پردازيم.

خوب نيست...!

يكي از بازخورد هايي كه مي تواند شما را تاحد زيادي ناراحت كند اين است كه مشتري در قبال كار شما بگويد خوب نيست. شما مدت زمان زيادي را براي طراحي و پياده سازي پروژه صرف كرده ايد؛ با كلي زحمت پروژه را به اتمام رسانده و تحويل مشتري داده ايد و او در مقابل زحمت هاي شما مي گويد خوب نيست!

براي حل اين مشكل بايد با مشتريان  يك جلسه حضوري داشته باشيد و در رابطه با پروژه با آن ها صحبت كنيد. اين كار باعث مي شود مشتريان به شما اعتماد كنند. از طرفي با پيدا كردن مواردي كه مطابق ميل مشتريان نيست و اصلاح آن ها يا توضيح بابت اينكه چرا به اين صورت پياده سازي شده‌اند، مي توانيد يك پروژه خوب و موفق را به اتمام برسانيد.

همه جاش خوبه ولي...!

بعضي از مشتريان با كليت طراحي انجام گرفته موافق هستند اما دوست دارند برخي از قسمت ها به سليقه آن ها و شكلي كه فكر مي كنند زيباتر است پياده سازي شود، در صورتي كه با اصول فني در تضاد است و اين نوع نظرات براي شما يعني فاجعه! گاهي اوقات با شنيدن اين نظرات دوست داريد سر خودتان را به ديواربكوبيد!

براي مثال ما در آژانس ديجيتال ماركتينگ لابراتوآر رسانه در يك پروژه طراحي سايت با يك مشتري رو به‌رو بوديم كه اصرار داشت صفحه بلاگ به صورت پاپ‌آپ در همان صفحه باز شود و با وجود تمامي توضيحاتي كه در جلسات ارائه شد همچنان بر حرف و نظر خود اصرار داشت اما بعد از تحويل پروژه و مشورت با افرادي كه ديد فني داشتند به اين نتيجه رسيد كه براي گرفتن نتيجه و اثر مثبت در سئو، هر خبر بايد url مجزايي داشته باشد و در نهايت به همان حرفي رسيدند كه تيم فني ما در ابتداي پروژه و در طول جلسات بارها بر آن تأكيد كرده بود.

من اينجوري دوست ندارم، اين شكلي باشه...!

 

برخي از مشتريان با توجه به تمام توضيحات فني كه به آن ها ارائه مي شود روي حرف غير فني و غير اصولي خود اصرار دارند و اين حس به شما دست مي دهد كه توضيحات و دلايل شما براي او اهميتي ندارد.

تصور اين دسته از مشتريان اين است كه چون هزينه پروژه را پرداخت مي كنند بايد تمامي نظرات آن ها در پروژه پياده شود، حتي اگر غير اصولي باشد. اما حاصل اين همكاري، نارضايتي هر دو طرف است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :resanehlab
تاريخ: 1397/7/30  ساعت: ۱۰

استراتژي ديجيتال ماركتينگ

به طور خلاصه، استراتژي ديجيتال ماركتينگ شما مجموعه اي از عملكردهايي است كه با استفاده از بازاريابي اينترنتي، به شما در رسيدن به اهدافتان كمك مي كنند. شايد كلمه «استراتژي» كمي شما را ترسانده باشد ولي خب جاي نگراني نيست، چراكه ساختن يك استراتژي ديجيتال مؤثر چندان هم كار سختي نيست.

اگر بخواهيم استراتژي را تعريف كنيم، به بيان ساده عبارت است از برنامه اي از عملكردها براي دستيابي به يك يا چند هدف دلخواه. براي مثال ممكن است هدف كليدي شما اين باشد كه امسال از طريق سايت خود نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد بيشتر ليد ايجاد كنيد. بسته به مقياس كسب و كارتان، ممكن است استراتژي ديجيتال ماركتينگ شما شامل چندين هدف و بخش هاي مختلفي باشد اما همين نگاه ساده به استراتژي مي تواند به شما در تمركز بر روي اهدافتان و تحقق آن‌ها كمك كند.

با وجود تعريف ساده ما از عبارت «استراتژي»، شكي نيست كه ايجاد و تعيين يك استراتژي واقعي ممكن است براي شما كار مشكلي باشد. اول نگاهي به تعريف كمپين هاي بازاريابي ديجيتال خواهيم داشت و بعد در ۷ مورد به شما ياد مي دهيم كه چطور مي توانيد براي موفقيت كسب و كارتان در فضاي آنلاين يك استراتژي ديجيتال ماركتينگ مؤثر بسازيد.

كمپين ديجيتال ماركتينگ چيست؟

بعيد نيست كه شما هم مانند خيلي هاي ديگر استراتژي ديجيتال ماركتينگ را با كمپين ديجيتال ماركتينگ اشتباه بگيريد ولي ما در ادامه براي تشخيص راحت آن ها از يكديگر به شما دو راه پيشنهاد مي كنيم:

همان طور كه قبلاً اشاره كرديم، استراتژي ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي آنلاين شما مجموعه اي از عملكردهايي است كه به شما در دستيابي به اهداف كليدي بازاريابي‌تان كمك مي كنند. اما كمپين هاي ديجيتال ماركتينگ ، بلوك هاي ساختماني يا همان عملكردهاي درون استراتژي شما هستند كه شما را در مسير رسيدن به اهدافتان حركت مي دهند. براي مثال ممكن است تصميم بگيريد كه در يك كمپين بازاريابي، برخي از بهترين محتواهاي خود را كه بازخورد خوبي گرفته اند براي توليد ليدهاي بيشتر در توييتر منتشر كنيد. توجه داشته باشيد كه حتي اگر كمپيني در يك دوره دو ساله اجرا شده باشد باز هم نمي توانيم آن را استراتژي بناميم و هنوز هم روشي است كه در كنار كمپين هاي ديگر استراتژي شما قرار مي‌گيرد.

نحوه ساخت يك استراتژي ديجيتال ماركتينگ جامع

حالا كه با اصول اوليه استراتژي ديجيتال و كمپين هاي ديجيتال ماركتينگ آشنا شديد، مي توانيم به نحوه ساخت يك استراتژي ديجيتال ماركتينگ بپردازيم. براي اين كار بايد ۷ مرحله زير را دنبال كنيد:

موقعيت مكاني: شما مي‌توانيد از ابزارهاي آناليز وب‌سايت مانند گوگل آناليتيكز براي اينكه راحت تر بفهميد بيشتر ترافيك سايت شما از كدام منطقه مي آيد استفاده كنيد.

سن: بسته به كسب و كار شما ممكن است به اين گزينه نياز داشته باشيد يا نداشته باشيد. بهتر است اين اطلاعات را با تشخيص ترندهاي پايگاه داده مشتريان و مشتريان بالقوه خود شناسايي كنيد.

درآمد: بهتر است كه اطلاعات حساسي مانند درآمد شخصي را از طريق مصاحبه شخصي جمع آوري كنيد. همچنين ممكن است افراد اين اطلاعات را از طريق فرم هاي آنلاين با شما به اشتراك بگذارند.

 

عنوان شغلي: اين همان اطلاعاتي است كه مي توانيد از مشتريان فعلي خود بگيريد و بيشتر مخصوص شركت هاي B2B است.

اهداف: اهداف، بسته به نياز محصولات يا خدمات شما، براي سرويس دهي تعيين شده اند. در حال حاضر ممكن است براي دستيابي به اهدافي كه پرسوناي شما دنبال مي كند ايده هاي خوبي داشته باشيد. با اين حال بهتر است كه با حرف زدن با مشتريان، نمايندگان فروش داخلي و خدمات مشتريان، به پيش فرض هاي خود پايبند باشيد.

چالش ها: براي اينكه با مشكلات پيش روي مخاطبان خود آشنا شويد، دوباره با مشتريان، نمايندگي‌هاي فروش و خدمات مشتريان حرف بزنيد.

سرگرمي ها و علاقه مندي ها: با مشتريان خود و كساني كه با مخاطبان هدف شما مطابقت دارند حرف بزنيد. مثلاً اگر صنعت برند شما فشن و مد است، اينكه بدانيد بخش هاي بزرگ مخاطبان شما به ورزش و سلامتي هم علاقه دارند براي شما مفيد و كاربردي خواهد بود به طوري كه  در آينده مي تواند به مشاركت ها و همين طور توليد محتواي شما كمك كند.

 

اولويت ها: با مشتريان خود و كساني كه فكر مي كنيد در دسته مخاطبان هدف شما قرار مي گيرند حرف بزنيد تا متوجه شويد از ميان چيزهايي كه به كسب‌وكار شما مربوط هستند، چه چيزي براي آن‌ها بيشترين اهميت را دارد. براي مثال: اگر صاحب يك شركت نرم افزاري B2B هستيد، اينكه بدانيد براي مخاطبان شما پشتيباني مشتري ارزش بيشتري نسبت به يك نقطه قيمت رقابتي دارد، بسيار مهم است.

:
برچسب‌ها:

[ ]